Montáž hrazdy na stenu a na dvere

Ak ste sa rozhodli zaobstarať si hrazdu na doma, určite vás zaujíma aj to, ako si hrazdu na cvičenie budete môcť namontovať, aby ste sa pri cvičení cítili maximálne bezpečne. Určite sa nemáte čoho báť, montáž hrazdy na stenu alebo do dverí nie je až taká náročná vec a určite ju zvládne aj niekto, kto sa nepovažuje za zbehlého domáceho kutila.

Hrazdy sú obzvlášť užitočné pre tých, ktorí majú obmedzený priestor, pretože sa dajú ľahko zložiť, keď sa nepoužívajú a okrem toho vám nezaberú v domácnosti veľa priestoru. Pri inštalácii hrazdy sa však uistite, že ste si vybrali dostatočne pevnú plochu, ktorá udrží vašu telesnú hmotnosť a zvládne silu vašich pohybov.

V prvom rade si však dobre zvážte, aké máte vo vašej domácnosti priestorové možnosti. Od toho sa odvíja to, aká hrazda na cvičenie bude pre vás najvhodnejšia. Ak viete, že nechcete používať vŕtačku a nechcete do stien urobiť zbytočné diery, potom sa určite obzrite po hrazde do dverí. Ako je to teda so samotnou inštaláciou?

Hrazda na stenu a jej montáž

Tento typ hrazdy je ideálny pre skúsenejších používateľov. S hrazdou pevne pripevnenou k stene máte väčšiu voľnosť, pokiaľ ide o uchopenie a polohu. Vďaka väčšiemu počtu úchopov môžete cvičenie urobiť oveľa dynamickejším a náročnejším. V porovnaní s hrazdou do dverí sa hrazda na stenu vyznačuje vyššou nosnosťou a bezpečnosťou.

Je dôležité, aby bola nástenná hrazda nainštalovaná podľa pokynov výrobcu, pretože musí byť umiestnená aspoň 30 – 40 cm od stropu, aby bola zaistená vaša bezpečnosť pri vykonávaní cvikov. Hrazda sa na stenu montuje pomocou skrutiek. Ako na to?

 • Vo dvojici to ide lepšie, takže ak máte túto možnosť, zavolajte si niekoho na pomoc.
 • Vyberte si vhodné miesto, kde hrazdu umiestnite a toto miesto určite za pomoci vodováhy a metra.
 • Zaznačte si otvory na omietke v dostatočnej veľkosti, na základe ktorých sa budete riadiť pri montovaní hrazdy.
 • Zoberte do rúk vŕtačku a začnite bez príklepu vŕtať do steny malú dierku. Dieru robte len do omietky a v prípade, že narazíte na tehlu prestaňte vŕtať.
 • Začnite vŕtať otvor do tehly s vŕtačkou, na ktorej ste si predom nastavili doraz otvoru, to znamená, dĺžku vŕtaného otvoru, na základe manuálu stanoveného výrobcom
 • Vyvŕtanú dieru následne poriadne vyčistite, aby v nej neostali nečistoty. Na vyčistenie tejto diery vám odporúčame použiť vysávač, ktorý má výborný sací výkon.
 • Za pomoci kladiva následne do diery jemne vlože hmoždinu.
 • Zoberte do rúk konzolu a pripevnite ju k stene. Ak ste to úspešne zvládli, môžete si zobrať ostatné komponenty (ďalšia konzola, tyč), ktoré pripevníte podľa priloženého návodu.
 • Ak ste už celú hrazdu namontovali na stenu, skontrolujte ju a vykonajte na nej záťažové testy.

Hrazda do dverí a jej montáž

Hrazda do dverí je navrhnutá tak, aby vám pomohla vyťažiť z tréningu čo najviac. Túto tyč možete pripevniť na akýkoľvek rám dverí a poskytne vám bezpečný úchop pre príťahy, bradlá a iné cviky s vlastnou váhou. Vďaka svojej prenosnosti je ideálnou cvičebnou pomôckou na použitie v ktorejkoľvek miestnosti vášho domu. Okrem toho si túto hrazdu môžete vziať so sebou aj na dovolenku. S dverovou hrazdou sa môžete ľahko a rýchlo zamerať na rôzne svalové skupiny a vyťažiť z tréningu maximum. Aké sú typy hrazdy do dverí?

Rozťahovacia hrazda do dverí

Dá sa ľahko nastaviť tak, aby sa prispôsobila šírke dverí, jej konce sú pokryté gumou. Táto guma má vysoký koeficient trenia, ktorý udržiava hrazdu na mieste a zabraňuje jej pohybu. Rozťahovacia hrazda na dvere predstavuje rýchly, jednoduchý a spoľahlivý spôsob montáže. Je tiež veľmi cenovo výhodná, takže je ideálnym riešením na domáce aj komerčné použitie. Vďaka nastaviteľnej dĺžke, gumovým koncom s vysokým trením a úspore nákladov je rozťahovacia hrazda na cvičenie do dverí vynikajúcou voľbou.

Samovzperná hrazda na dvere

Samovzperná hrazda je navrhnutá tak, aby vám poskytovala bezpečný a pohodlný zážitok pri cvičení. Madlá sú zavesené na hornej časti dverí a počas cvičenia sú bezpečne pridržiavané pri stene váhou tela. Tento typ hrazdy ponúka viacero držadiel, ktoré možno počas cvičenia používať, čo vám umožňuje zapojiť viacero svalových partií. Samovzperné hrazdy sú zvyčajne skonštruované tak, aby boli pevné a odolné, takže ľahko vydržia rôzne typy cvičení.

Niekoľko výhod, kvôli ktorým by ste si mali namontovať hrazdu do svojej domácnosti

 • Môžete na nej cvičiť a zlepšovať svoju silu, flexibilitu a koordináciu bez toho, aby ste museli opustiť pohodlie svojho domova.
 • Umožňuje vám tiež ušetriť čas a peniaze tým, že nemusíte každý deň dochádzať do posilňovne a platiť si drahé vstupné.
 • Hrazdy sú relatívne lacné.
 • Ak radi cvičíte s vlastnou váhou, hrazda je to čo potrebujete!
 • Získate silu a vylepšíte si techniku
 • Montáž nie je náročná a zvládnete ju ľavou zadnou.
 • Hrazda patrí k tým cvičebným pomôckam, ktoré vám v domácnosti nezaberú veľa miesta.
 • Dokonale s ňou precvičíte chrbát, prsia, brucho a ruky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *