Ako sa postarať o matrac po príchode domov?

Pokiaľ ste si u nás zakúpili matrac a prišiel vám zrolovaný vo vákuovom obale, neľakajte sa. Ide o špeciálnu techniku balenia priamo vo výrobe, vďaka ktorej je možné matrac prepravovať bezpečne a zároveň podľa prísnych hygienických štandardov.

Záleží nám na tom, aby ste boli s kúpou nového matraca spokojní. Aby si matrac zachoval svoje vlastnosti a funkcie je dôležité dodržať nižšie uvedené kroky.

Prečo je matrac doručený zrolovaný?

Keďže je matrac sám o sebe nadrozmernou zásielkou, v mnohých prípadoch je pri preprave použitá práve vákuová technológia. Využíva sa špecializované zariadenie, ktoré matrac šetrne balí osobitným tlakom podľa zloženia. Chceme vás však uistiť, že žiadnym spôsobom neznehodnocuje kvalitu, funkcie ani materiál matraca.

Prejsť na drevko.sk

Ide o spôsob balenia, ktorý zabezpečí ľahkú manipuláciu s matracom pri expedovaní aj doručovaní, postará sa o maximálnu hygienu matraca pri preprave a ochráni materiál matraca pred rôznymi vplyvmi.

Pokiaľ vám bol doručený zrolovaný matrac, riaďte sa prosím podľa týchto pokynov:

  • Pri preberaní si tovar zvonku vizuálne skontrolujte.
  • Položte matrac na rošt či iný rovný povrch.
  • Plastový obal otvorte nožnicami, dávajte však pozor, aby ste nepoškodili matrac.
  • Matrac roztiahnite, po odrolovaní začne naberať na svojich rozmeroch.
  • Matrac nechajte po rozbalení 24 – 72 hodín zregenerovať. V žiadnom prípade si v tomto čase na matrac neľahajte, nesadajte a nijakým spôsobom o nezaťažujte. Mohli by ste vážne poškodiť funkcie a materiál matraca.
  • Po dodaní matrac rozbaľte. Vo vákuovom balení môže matrac ostať maximálne 1 mesiac od doručenia.

Po dodržaní týchto krokov môžete s radosťou používať nový matrac. Regeneráciu vášho nového matraca prosím nepodceňujte. V prípade, že vyššie spomenuté pokyny nebudú dodržané, resp. skrátite odporúčanú čakaciu dobu, môžete stratiť nárok na záruku.

Prečítajte si tiež:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *