V drevko dávame balíkom X-tú šancu na život

Pokiaľ ste náš e-shop poctili nákupom, tak s veľkou pravdepodobnosťou už viete, že vám objednávka bola doručená v škatuli, ktorá nebola úplne dokonalá. Na mysli teraz nemáme kozmetické vady spôsobené prepravou. Úprimne, naše balíčky by v súťaži „Miss balík“ nemali šancu na úspech ani v momente opustenia nášho skladu. A to aj napriek snahe našich kolegov na expedičnom oddelení. ?

Prečo používame škatule opakovane?

Vnímame, že trend vo svete internetových obchodov je skôr opačný – nové, nádherné krabice prepracované do posledného detailu s vlastnou potlačou a v žiarivých farbách.

V drevko však razíme názor, že samotný dizajn krabice nie je prvoradý a zákazníka zaujíma skôr to, čo sa ukrýva vo vnútri. Zároveň si uvedomujeme našu spoločenskú zodpovednosť a dôležitosť správneho nakladania s odpadmi.

Dôkazom toho je fakt, že aktuálne viac ako 85 % zásielok obdržia naši zákazníci v krabici, ktorá už zažila iný príbeh.

Záleží nám predovšetkým na tom, aby ste objednaný tovar dostali bez poškodenia a kompletný. Správnym využívaním „recyklovaných“ krabíc sa bezpečnosť vôbec neznižuje. Práve naopak, častokrát sa musíme s balíčkom vyhrať oveľa dôslednejšie.

Krabice striháme, režeme a sem tam spájame dokopy rôznymi podivnými spôsobmi. ? Všetko za účelom pripraviť balíček tak, aby bol schopný prežiť aj horší deň pána kuriéra, ktorému sa nikto z nás z času na čas nevyhne.

Odkiaľ pochádzajú krabice ? pre vaše objednávky:

  1. Z iných prevádzok – v našom okolí sa nachádza množstvo firiem, ktoré nemajú pre kartónové krabice ďalšie využitie.
  2. Od ľudí, ktorí to cítia rovnako – kolegovia, rodina, priatelia a náhodní ľudia, ktorým sa počas mesiaca nahromadia doma a je im ľúto ich len tak vyhodiť.
  3. Od dodávateľov a výrobcov tovaru – nie vždy dokážeme ovplyvniť spôsob, akým balia tovar naši obchodní partneri. Snažíme sa však všetky ich obaly využiť opakovane. Platí to aj pre drevené palety a iné súčasti zásielok.
  4. Od predajcov obalov – výnimočne sme nútení z dôvodu atypických rozmerov zakúpiť nové krabice. Veríme však, že naši zákazníci ich použijú znova alebo posunú ďalej ako my.

Chcete sa pridať aj vy? Pokiaľ bývate v okrese Tvrdošín / Námestovo a povaľujú sa vám v špajzy nevyužité krabice, tak nás určite kontaktujte. Môžete nám ich smelo priniesť (Mieru 1744, 028 01 Trstená) alebo pri väčšom množstve ich od vás prevezme drevko kuriér.

Nálepka „Prepáč, že som škaredý…“, ktorou je balík z druhej ruky vždy označený.

A čo výplň balíkov?

Vo vnútri balíka sa nenachádza len očakávaný tovar, ale aj výplňový materiál, ktorého úlohou je fixácia a ochrana predmetov pred poškodením. Existuje veľa spôsobov ako dosiahnuť, aby bol tovar ako v bavlnke.

Už na samotnom začiatku sme sa jednomyseľne dohodli, že v žiadnom prípade nebudeme na výplň balíkov používať plasty. V balíku z drevko.sk tak nenájdete žiadne vzduchové vankúšiky, polystyrénové telieska a taktiež ani bublinkovú fóliu (bojujeme tak aj proti závislosti na jej praskaní ?).

Na výplň balíkov používame výhradne papier FastPaper z Top-obaly.sk.

Používame len papierovú výplň vyrobenú zo 100 % recyklovaného papiera, ktorý je samozrejme taktiež ďalej možné recyklovať / v prírode sa úplne rozloží. V krajných prípadoch v balíku nájdete aj útržky kartónových krabíc, ktoré už nemôžeme využiť na samotné zabalenie zásielky.

Veríme, že keď si nabudúce prevezmete našu zásielku, tak nám prepáčite jej zovňajšok a potešíte sa poctivému drevenému výrobku, ktorý sa ukrýva vo vnútri. ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *