Prečo investovať do luxusného umelého vianočného stromčeka?

Niektorí ich považujú za gýč, iní si bez živého vianočného stromčeka nevedia predstaviť sviatky. Avšak aj medzi umelými vianočnými stromčekmi existujú také typy, za ktoré by sa nemusela hanbiť ani tá najluxusnejšia domácnosť. Umelé 3D alebo 100 % 3D vianočné stromčeky vás nadchnú z viacerých dôvodov, vďaka ktorým už nikdy nebudete pochybovať, či sa táto investícia oplatí.

Dlhá životnosť

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvážiť investovanie do luxusného umelého vianočného stromčeka, je jeho dlhá životnosť. Živé stromčeky čaká rovnaký osud – musia ich vypestovať, vyrúbať, predať na vianočných trhoch a napokon skončia na mestských skládkach s kompostom. Týmto sa len prispieva k odlesňovaniu a environmentálnym problémom. Stromčeky sa síce nevyrúbu v klasickom lese, ale v na to určených lesných škôlkach, dušu akéhokoľvek ochranára prírody však nešťastný osud stromčeka zabolí. Luxusný umelý stromček (podobne ako luxusný nábytok) naopak môžete používať niekoľko rokov a dokonca i desaťročia, čo výrazne redukuje naše environmentálne stopy. Pozor, nie je stromček ako stromček. Klasické PVC stromčeky s 2D ihličím určite nevydržia tak dlho ako stromčeky s trojrozmerným ihličím zhotovené z polyetylénu.

Ekonomické dôvody

Investícia do luxusného umelého vianočného stromčeka sa môže zdať na začiatku pomerne vysoká, ale v dlhodobom horizonte vám ušetrí peniaze. Nemusíte každý rok kupovať živý stromček, mať starosti s jeho skladovaním, aklimatizovaním, polievaním, inštalovaním do stojana… A aj za frézovanie kmienka alebo balenie stromčeka si u predajcov priplatíte. Investovaním do kvalitného stromčeka môžete získať rodinný symbol Vianoc, ktorý sa pri správnej starostlivosti pokojne môže dediť z generácie na generáciu.

Ľahká údržba umelých stromčekov

V prípade umelých vianočných stromčekov vám odpadajú starosti spojené s údržbou stromčeka. Nemusíte myslieť na pravidelné dopĺňanie vody do stojana či zalievanie stromčeka, ak ste kúpili variant v kvetináči. Takisto nemusíte vysávať napadané ihličie alebo striehnuť, kedy bude mesto odvážať z domácností živé vianočné stromčeky po skončení sviatkov. Umelý stromček ľahko rozložíte prostým vymodelovaním vetvičiek, pretriete vlhkou handričkou a už len ozdobíte. Rok čo rok. Po skončení sviatkov ho zabalíte do nepriehľadného obalu a odložíte do pivnice alebo do garáže.

Dizajnové varianty

Na trhu je k dispozícii množstvo luxusných umelých stromčekov, takže si môžete vybrať ten, ktorý najlepšie zapadá do vášho interiéru a lahodí vášmu osobnému vkusu. Môžete si vybrať stromček so šiškami, ozdobami, svetlami a ďalšími doplnkami. Vyberáte si spomedzi smrekov, jedličiek alebo borovíc, z bielych alebo zasnežených vianočných stromčekov, klasických alebo úzkych vianočných stromčekov.

Krásny a prirodzený vzhľad

Luxusné umelé stromčeky sú vyrábané s dôrazom na detaily a kvalitu, preto pôsobia veľmi realisticky. Nemusíte sa obávať, že stromček stratí svoj vzhľad v priebehu sviatkov či dokonca v priebehu rokov.

Investovanie do luxusného umelého vianočného stromčeka vám môže priniesť mnoho výhod, no je to tiež investícia do vášho pohodlia. Kvalitný umelý vianočný stromček vás totiž môže tešiť desiatky rokov, a tak rok čo rok ušetríte čas aj peniaze. Luxusné umelé vianočné stromčeky darujú vašim Vianociam šarm.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *