Vytvorte z vašich priestorov útulný domov s týmito 3 tipmi

Chcete, aby sa návšteva u vás doma hneď ctila ako doma? Alebo chcete, aby z vášho domova vyžarovalo ešte väčšie teplo a pohodlie? V dnešnom článku vám ukážeme, ako môžete z každého priestoru vytvoriť útulný domov, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť von a každý, kto doň vkročí sa bude cítiť príjemne.

1. Všetko závisí od farieb

Výber farieb je jedno z najdôležitejších rozhodnutí. Práve oni totiž vytvoria atmosféru vášho domova. Zútulniť vaše priestory môžete výberom teplých farieb, ktoré vnesú do vášho domova pocit pohody, komfortu a bezpečia. Medzi takéto farby patrí napríklad béžová, hnedá, zlatá, červená, oranžová alebo žltá. Vedeli ste však, že aj z neutrálnych farieb, ako je biela (napr. obľúbené biele komody) a sivá (napr. sivé TV a sivé konferenčné stolíky), dokážete spraviť teplé farby? Záleží iba od ich odtieňov.

Myslíte na to, že ak rozprávame o výbere farieb, nemyslíme len na doplnky. Keď chcete vo vašom domove urobiť naozajstnú zmenu, zamyslite sa nad farbami najväčších prvkov izby – podlahy a stien.

Prejsť na drevko.sk

2. Vneste k vám domov kúsok prírody

Všimnite si, ako priestor ožije, keď si kúpite nový kvet do izby alebo položíte kyticu do stredu stola. No vieme aj to, že nie pre každého je ľahké starať sa o živé kvety. To však nemení nič na tom, že váš domov nemôže byť útulný!

Je kopec veľa iných možností, ako môžete do vašich priestor vniesť prírodu. Jednou z nich je, že siahnete po drevených prvkoch. Od dreveného jedálenského stola až po samotnú podlahu. Na druhej strane, drevené prvky môžu byť cenovo dosť náročné, preto odporúčame hľadať skôr imitácie dreva. Napríklad, laminátová podlaha skvelo nahrádza klasickú drevenú podlahu. Môžete tak vytvoriť pocit teplého domova za pár eur! Okrem nej, máte ďalšie možnosti, ktoré skvelo nahrádzajú drevo. Vinylová podlaha býva niekedy drahšia než laminátová, avšak je stále odolnejšia.

A s doplnkami to nie je inak. Namiesto dreva môžete siahnuť po drevotrieske, z ktorej môžete vyrobiť vstavanú skriňu, jedálenský alebo konferenčný stôl a dokonca aj kuchynskú dosku. Vo vašom domove sa tak každý bude cítiť príjemne.

3. Siahnite po rôznych materiáloch

Ďalší a tentokrát posledný tip je, že sa netreba báť rozličných materiálov. Skúsiť to môžete napríklad s vankúšmi. Uvidíte, ako váš gauč alebo posteľ naberie úplne iný rozmer útulnosti, keď pridáte kožušinový alebo mikroplyšový vankúš. Okrem toho, môžete to isté urobiť s dekami alebo prehozmi na posteľ. A ak pridáte ešte prútený košík do kúta izby, celý priestor bude prívetivejší a teplejší. Kombinovať môžete rôzne kovy, drevo, látky, prútené objekty, kameň…v podstate všetko. Ak docielite, že to spolu bude ladiť, pretvoríte váš domov na nepoznanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *