Zainvestuje do svojej domácnosti. Niekoľko tipov, ktoré zvýšia jej hodnotu

Domov nie je len tým miestom, v ktorom žijeme, ale je aj investíciou do našej budúcnosti. A ako to myslíme? Tak, že pokiaľ správne pristupujeme k údržbe a modernizácii nášho domova, môžeme tak nielen zvýšiť jeho estetiku, ale aj jeho hodnotu na trhu nehnuteľností. Veď nie je nijakým tajomstvom fakt, že nehnuteľnosti každým rokom naberajú na svojej hodnote a vy predsa nikdy neviete, kedy sa rozhodnete tú svoju predať. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu transformovať vašu domácnosť a pridať jej na hodnote.

Zmodernizujte svoju kuchyňu

Kuchyňa je často epicentrom rodinného života. Je miestom, kde si navaríme dobroty a stretneme sa s ostatnými členmi domácnosti, s ktorými sa z času na čas aj spoločne najeme. Ak plánujete investovať do svojho domova, kuchyňa je ideálnym miestom, kde môžete začať. Tým samozrejme nemyslíme kuchyne v novostavbách alebo také, ktoré ešte voňajú novotou. Máme na mysli skôr už také tie staršie kuchyne, ktoré potrebujú šmrnc. Výmena starších spotrebičov za tie krajšie, moderné, investícia do kvalitných skriniek a esteticky príjemných detailov môže vytvoriť moderný a funkčný priestor. Pridajte aj nejaké zaujímavé prvky, napríklad štýlový kávovar, vysúvacie zásuvky alebo aj doplnkovú mini chladničku, ktorá bude slúžiť napríklad len na nápoje. Alebo čo taká vinotéka pre milovníkov vína? No a taktiež vstavané spotrebiče, linka na mieru sú tiež celkom dôležité faktory, ktoré majú vplyv na celkovú hodnotu vášho domu.

Doprajte novotu aj svojej kúpeľni

Kúpeľňa nie je len praktickým priestorom, ale aj miestom relaxácie. Veď úprimne, kto sa neteší na príjemnú teplú sprchu alebo horúci kúpeľ? No a čo môžete urobiť tu? Samozrejme, vymeniť sanitu za niečo modernejšie, vymeniť dlažbu alebo kachličky za niečo nadčasové, pridať rôzne LED svetlá a podobne. Toto všetko môže vo výsledku vytvoriť kúpeľňu, ktorá nie je len moderná, ale aj luxusná.

Rozmýšľali ste aj o zväčšení vašej domácnosti?

No a prečo nie? Niekedy tu táto možnosť je, pretože pokiaľ bývate v dome a máte veľký pozemok, a v dome zas nedostatok priestoru, tak prečo nie? Samozrejme, nemusí to byť nutne len nejaká prístavba k vášmu existujúcemu domu alebo zobytnenie podkrovnej časti. Na svojom pozemku si môžete postaviť napríklad nejaký altánok, kôlničku, zimnú záhradu alebo proste čokoľvek čo uznáte za vhodné. Veď predstavte si, že máte na svojom pozemku ešte takú menšiu stavbu (domček), v ktorom si môžete posedieť s priateľmi a rodinou, opekať a v prípade, že by bolo niekomu u vás veľmi dobre, mohol by tam aj prespať. Ak ste už niečo také zvažovali, tak myslite na to, že budete potrebovať aj dostatočný prísun elektrickej energie a s tým vám môže pomôcť aj požičovňa elektrocentrály.

Inteligentná domácnosť

V tomto svete, kedy technológie hýbu svetom a ľudia sa na ne čoraz viac spoliehajú, nie je ani žiadnou novinkou to, že si chcú ľudia uľahčiť život pomocou inteligentných funkcií, a hlavne v domácnostiach. Inteligentná domácnosť je presne hudbou budúcnosti, ktorá zvyšuje hodnotu každej jednej nehnuteľnosti, takže pokiaľ svoju domácnosť nemáte vybavenú všemožnými inteligentnými vychytávkami, možno je čas ich nakúpiť.

Prezlečte dom do nového šatstva

Tu hovoríme všeobecne o výzore exteriéru vášho domu. Počuli ste o tom, že ak si dáte na dome vyčistiť fasádu, dodá jej to úplne nový vzhľad? A nie iba to. Hlavne sa zbavíte všetkých tých zlých vecí, ako je prach alebo pleseň, ktoré škodia vášmu zdraviu. Taktiež, niektoré fasády potrebujú aj iný refresh, v podobe premaľovania. Takže pokiaľ si to už aj ten  váš dom pýta, pustite sa do toho. No a čo takto napríklad pridať vzhľadu vášho domu ešte väčší šmrnc? To môžete urobiť v podobe tehlových obkladov, ktoré vyzerajú na dome veľmi štýlovo.

Nezabúdajte ani na opravy a údržbu

No a čo má najväčší dopad okrem iných vecí na hodnotu domu, je samozrejme aj to, v akom je stave a či je všetko tip-top. Takže v tomto prípade sú opravy a pravidelná údržba domu kľúčami k zachovaniu hodnoty. Ak sa drobné problémy riešia včas, nemusia viesť k väčším a nákladnejším opravám. Sledujte stav vášho domova a včas riešte vznikajúce problémy. No a pre kutilov v tomto prípade nesmie samozrejme chýbať ani kufor na náradie, v ktorom nájdu všetky svoje podstatné veci na opravu.

Investície do svojej domácnosti nie sú len o výdavkoch, ale aj o budovaní jeho hodnoty. Každá modernizácia a každá úprava pridáva do vášho domova niečo nové, čo nie je len materiálnym prínosom, ale aj investíciou do vášho pohodlia a životného štýlu. A pri tom, nemyslite len na domácnosť. Nezabúdajte ani na iné veci, ktoré si vyžadujú investície. Napríklad pre svoje auto by ste mali mať na sezónu pripravené v garáži aj kvalitné zimné pneumatiky, ktoré sa postarajú o vašu bezpečnosť v horších a mrazivých podmienkach. No a nakoniec, nezabúdajte pri tomto všetkom ani na seba. Doprajte si oddych, kúpte si niečo alebo choďte na masáž, pretože jednou z najlepších investícií, je investícia do seba samého.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *