Ako si vybrať tie správne barové stoličky?

Kuchyňa dnes už nie je iba miestom slúžiacim k príprave jedla. Vzhľadom na rôzne moderné realizácie je tiež miestom stretávania sa a trávenia času, čo nám umožňujú napríklad aj obľúbené barové pulty. Aby však bol takýto pult skutočne kompletný, je potrebné, aby bola jeho súčasťou aj barová stolička. Poďme sa teda pozrieť na to, ako vybrať tú správnu a čo nám vlastne trh v tomto smere dokáže ponúknuť.

Najdôležitejšia je výška stoličky

Pri výbere tej správnej stoličky je potrebné dôkladne odmerať výšku pultu a následne ju porovnávať s danou stoličkou. Dnes je samozrejmosťou už aj to, že by mala byť stolička polohovateľná, a teda s nastaviteľnou výškou. Tá by mala korešpondovať s výškou baru a s tým, aby sme o neho mohli byť pri sedení opretí úplne prirodzene. Nižšia barová stolička spôsobí problém s tým, že na neho nedosiahneme, a vyššia naopak s tým, že bude veľmi nízko. V oboch prípadoch to znamená jediné – nepohodlné sedenie.

Zamerajte sa aj na celkovú stabilitu

Dnešné barové stoličky sú vyrábané aj s tým cieľom, aby zaberali čo najmenej priestoru. Pri niektorých typoch sa to však môže prejaviť v ich stabilite. Ideálne je teda zamerať sa na to, aby stála barová stolička na pevných a stabilných nohách, alebo aby mala širokú základňu a tým aj nízko položené ťažisko. Vďaka tomu minimalizujeme riziko pádu či preklopeniu.

Materiál by mal byť hlavne praktický

Teraz už môžete pristúpiť k voľbe konkrétneho materiálu. Všeobecne sa dá povedať, že tým najlepším je lakované drevo, kov, plast alebo hladká koža. Samozrejme, na trhu je dnes toľko farebných variácií, že je mnohokrát ťažké si vybrať. Všetky tieto materiály totiž vynikajú svojou jednoduchou údržbou. V kuchyni viac než hocikde inde hrozí, že sa niečo vyleje alebo kvapne a v tom prípade oceníte to, že stačí danú nečistotu jednoducho utrieť.

Pre široký výber barových stoličiek navštívte http://www.hawaj.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *