Ako vám komoda s prebaľovacím pultom uľahčí život

Materstvo a rodičovstvo je neuveriteľne nádherné, ale aj zodpovedné a náročné. Starostlivosť o bábätko dá poriadne zabrať mamičkám i pozorným oteckom, tak prečo si ju trochu neuľahčiť? Začať môžete hoci aj komodou s prebaľovacím pultom.

Ak vám onedlho vstúpi do života malý človiečik, ktorý bude vo všetkom odkázaný na vás, pripravte sa na to, že počas prvých týždňov a mesiacov sa bude všetko točiť iba okolo kŕmenia a prebaľovania. Pokiaľ budete bábätko dojčiť, môžete si spoločne vychutnávať tie najintímnejšie chvíle, no odpadnú vám aj starosti s nočným vstávaním a prípravou mliečka. Čo sa však týka prebaľovania vášho malého „baby šéfa“, tak oproti kŕmeniu na tom budete podstatne horšie.

Plienky a počet prebalení budete rátať na tisícky

Pravidelné a správne prebaľovanie zabezpečí dieťaťu primerané pohodlie. Názory na frekvenciu prebaľovania sa líšia, no myslíme si, že to vôbec nepreženieme, keď budeme tvrdiť, že kojenec denne potrebuje vymeniť približne 8 – 10 plienok. Postupom času sa síce spotreba plienok zmenší, no nerobte si ilúzie. Ročné batoľa budete musieť ešte stále prebaľovať zhruba 6 až 8-krát za deň.

V konečnom účtovaní počtu minutých plienok nám tak vyjde zaujímavé, minimálne 4 ciferné číslo. Za spomenutými číslami však treba vidieť predovšetkým obetavú starostlivosť mamičky a otecka. Každodennú, neúnavnú, bez ohľadu na čas a osobné pocity.

Nielen dieťatko, ale aj jeho rodičia si preto zaslúžia pohodlné, praktické a bezpečné miesto na prebaľovanie. Ideálne riešenie do domácnosti predstavujú detské komody s prebaľovacím pultom.

Komoda s prebaľovacím pultom je nenahraditeľná

Ak ste doteraz možno váhali alebo pochybovali o tom, či bude komoda s prebaľovacím pultom u vás doma naplno využitá, veríme, že vám vyššie uvedené riadky trošku pootvorili oči. V prospech komody s prebaľovacím pultom však hovoria viaceré benefity, ktoré sme doteraz nespomenuli. Poďme si ich predstaviť.

Prebaľovací pult ku komode ponúka stabilné miesto na prebalenie bábätka, zväčšuje plochu na starostlivosť a rodičom umožňuje počas prebaľovania udržiavať lepší kontakt s dieťaťom bez toho, aby ich bolel chrbát. Prebaľovací pult má zvýšené okraje, ktoré chránia dieťa pred vypadnutím.

Poteší aj možnosť praktického uloženia detských vecičiek, plienok, olejčekov alebo detskej kozmetiky do zásuviek komody, takže nebudete musieť nikam odbiehať a budete mať všetko poruke. Bez povšimnutia nemôžeme napokon nechať ani jednoduchú montáž a nenáročnú údržbu prebaľovacieho pultu i komody.

Komoda nie je jednoúčelová, bude vám slúžiť dlhé roky

Spojenie komoda s prebaľovacím pultom často zvádza k mylným predstavám o dočasnom využití tohto nábytku. Nenechajte sa však pomýliť. Po demontáži prebaľovacieho pultu zostáva komodaneporušená a môže sa ďalej používať na ukladanie detského oblečenia, odevných doplnkov alebo hračiek. Detské komody by však mali patriť medzi prvé kúsky nábytku, ktoré kupujete do detskej izby aj z iného dôvodu.

Komoda je ideálnym doplnkom detskej izby zariadenej rovnakou kolekciou nábytku. Nielen jej dizajn, ale aj výška je prispôsobená ostatným kúskom. Optimálne zapadne do kompozície detskej izby dievčaťa i chlapca.

Pri komodách sa oplatí staviť na kvalitu materiálu s ľahkou údržbou a dlhou životnosťou. Aby neostalo iba pri slovách, pripravili sme si pre vás 3 tipy na zaujímavé detské komody, ktoré vyzerajú dobre, sú vyrobené z vysokokvalitnej MDF dosky a zároveň umožňujú inštaláciu prebaľovacieho pultu.

Prebaľovací pult a podložka na komodu v praxi.
Prebaľovací pult a podložka na komodu v praxi.

Tieto detské komody si zamilujete vy i vaše ratolesti

1. Detská komoda Ines

Detská komoda Ines s ručne vyrobenými porcelánovými úchytkami reprezentuje komody, v ktorých sa snúbi elegantný klasický dizajn s maximálnou funkčnosťou. Komoda v bielom alebo sivom prevedení disponuje 4 zásuvkami, do ktorých sa dá naukladať množstvo oblečenia a odevných doplnkov.

Detská komoda Ines so 4 zásuvkami
Detská komoda Ines so 4 zásuvkami

Po montáži prebaľovacieho pultu Ines poskytne luxusný priestor na prebaľovanie dieťatka i na uloženie potrebných detských vecičiek a kozmetiky. Komoda Ines je vybavená špičkovým systémom Blum s tlmiacim efektom a so samodovieraním zásuviek, samozrejmosťou sú kvalitné a zdravotne neškodné materiály.

2. Komoda s prebaľovacím pultom Snap

Medzi štýlové komody patrí tiež detská komoda Snap s trendovou kombináciou bielej alebo šedej farby a prírodného bukového dreva. Komoda ponúka 3 objemné zásuvky s kvalitným systémom samodovierania.

Komoda Snap s 3 zásuvkami
Komoda Snap s 3 zásuvkami

Detská komoda z kolekcie Snap je certifikovaná a spĺňa prísne európske normy. Ku komode si môžete prikúpiť prebaľovací pult Snap, ktorý posunie starostlivosť o malé dieťa do vyššieho levelu.

3. Prebaľovací pult s komodou Parole

Priestor napokon dostanú aj originálne komody so zaujímavým dizajnom. Tie zastupuje detská komoda Parole. Komoda zaujme najmä dekoratívnymi prvkami, ktoré môžu mať podobu zelených úchytiek s potlačou dvierok so zelenou mašľou alebo hnedých úchytiek s potlačou hojdacieho koníka.

Detská komoda Parole
Detská komoda Parole

Do úvahy prichádza však aj tretia alternatíva. Vtedy odstránite potlačenú plochu a môžete mať k dispozícii  elegantnú, čisto bielu komodu, ktorá bude ako stvorená pre staršie deti. Ako inak, aj ku tejto komode je možné dokúpiť prebaľovací pult, ktorý dokonca môže niesť meno vášho dieťatka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *