Ako zariadiť reštauráciu moderne a kvalitne zároveň?

Nielen dobré jedlo, ale aj originálne zariadený interiér robia reštauráciu viac navštevovanou. Práve tá je miestom, kde sa aj len na chvíľu chce človek cítiť príjemne. Celkový príjemný dizajn vždy navodí tú správnu atmosféru. Ako teda zariadiť modernú reštauráciu?

V prvom rade vždy záleží na tom, aký priestor máte k dispozícií. Je to novostavba? Historický priestor? Na začiatok je dôležité zamyslieť sa nad tým, v akom štýle chcete celý priestor viesť. Táto voľba je len na vás, riaďte sa preto podľa svojho svojho vkusu.

Ide o bistro, pizzeriu, bar? Podľa tohto prvotného konceptu zvoľte v akom štýle chcete reštauráciu viesť. Vždy bude platiť menej je niekedy viac. Ak ste kreatívna duša, milujete kombinácie a tvorivosť, iste viete že aj z mála sa dá vyčarovať veľa.

Kvalitné osvetlenie

To, že bude reštaurácia pôsobiť vzdušne, je veľkým plusom. Trendom sú svetlé farby, ktoré navodzujú pocit čistoty a sviežosti. Kontrastné prvky sú v reštaurácií vítané. Treba vždy myslieť na to, že aj menšie miestnosti by mali pôsobiť vzdušne. Preto sa nebojte použiť klasické neutrálne farby akou je biela, krémová, odtiene hnedej, zemité odtiene, či pastelové odtiene.

Zvolené farby vhodne skombinujte s osvetlením. Správny výber osvetlenia môže ovplyvniť celkovú atmosféru a dizajn prevádzky. Pokiaľ je to v možnostiach, vždy myslite na dostatok prírodného svetla. Dôležité je rozmiestniť stoly tak, aby nevznikli tmavé miesta.

Prirodzene ľudí láka sadnúť si na miesta, kde budú mať prehľad o tom čo majú na tanieri. Vhodné sú svetlá, ktoré môžete počas dňa regulovať. Tak viete prispôsobiť správne osvetlenie pri raňajkách, obede či večernom posedení. Výber správneho osvetlenia sa môže stať stredobodom pozornosti.

Pohodlný nábytok je dôležitým výberom

Pri zariaďovaní reštaurácie treba myslieť najmä na komfortné posedenie. Niet nad pohodlnú stoličku, na ktorej vás neomrzí sedieť. S výberom reštauračného nábytku si dajte záležať.

Nábytok v reštaurácií by mal byť pohodlný, praktický, nadčasový, moderný a najmä zladený s priestorom. Veľmi vhodnými sú napríklad prírodné materiály čiže drevo. Masívny nábytok v miestnosti vzbudzuje príjemnú atmosféru a robí ju útulnou. Drevo je antistatickým a antibakteriálnym materiálom, preto ho mnohí volia do svojich prevádzok.

Jedálenské stoly z masívu poskytnú nie len komfort ale aj prirodzený dizajn, ktorý zapadne do každého štýlu reštaurácie. Vybrať si môžete rozkladacie stoly z masívu, okrúhle stoly, väčšie či menšie jedálenské stoly. Vďaka tomu sa viete vyhrať s každým kúskom v miestnosti. Navyše s dobre zvoleným osvetlením vie drevo vyčarovať naozaj originálny dizajn.

K jedálenským stolom samozrejme môžete zvoliť stoličky z masívu. Pohodlná opierka či čalúnené sedenie. To všetko viete získať výberom masívnej stoličky. Drevo spolu bude vždy ladiť. Vďaka tomu si viete vyskladať harmonickú prevádzku podľa svojho štýlu.

Ďalšou možnosťou sú alternatívy masívu. Vybrať môžete klasické jedálenské stoly či rozkladacie stoly. Tie sú vhodné do všetkých prevádzok, ktoré pri príležitosti viete rozložiť pre viacero ľudí. Okrem toho, sa môžete rozhodnúť pre ktorýkoľvek dekor, ktorý vám do reštaurácie zapasuje.

K moderným stolom zapasujú aj jedálenské stoličky. Môžete siahnuť po pohodlných čalúnených stoličkách v rôznych farebných odtieňoch, ktoré celý priestor oživia. Obľúbenými sa stávajú aj jedálenské kreslá, ktoré poskytnú maximálne pohodlie pri každej návšteve vašej reštaurácie.

Doplnky dotvoria celkový dizajn

Atmosféru a dizajn budú tvoriť aj dekorácie a doplnky. Živé kvety na stole či sviečka nikdy nič nepokazia. Takisto môžete byť kreatívni aj pri výbere dekorácií na stenu. Prázdne biele steny síce budú pôsobiť čisto, no chladne. Siahnite po jemných obrazoch, ktoré priestor zútulnia.

Trendom sa stali aj drevené obrazy na stenu. Tie perfektne sadnú ku akémukoľvek štýlu reštaurácie. Neobyčajnými sú drevené citáty alebo nápisy na stenu. Môžete ich zavesiť do predsiene, cez ktorú budú zákazníci vchádzať, ale aj do kuchyne či nad stoly v reštaurácií.

Drevený nápis Dobrú chuť dostupný na drevko.sk

Pri zariaďovaní svojej reštaurácie buďte kreatívni. Píšte si nápady, kreslite si rozloženie nábytku, hľadajte inšpirácie. Vo svojom podniku aplikujte nadčasovosť. Iste nechcete meniť interiér každý rok, preto je najlepšie vytvoriť unikátny, ktorý neomrzí zákazníkov ani po rokoch.

Nezabúdajte pracovať s priestorom. Medzi stolmi nechávajte dostatočný priestor, ktorý potrebuje každý zákazník. Súkromie vaši zákazníci vždy ocenia. No a v neposlednom rade trvajte na kvalite. Tá by mala byť viditeľná a cítiteľná v jedle, priestoroch, personály a celkovej atmosfére podniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *