Ako vytvoriť zo záhrady zaujímavé miesto?

Zo záhrady sa dá vytvoriť magické miesto plné krásnych zákutí. V tomto článku vám prinášame 5 tipov, ktorými z vašej záhrady spravíte zaujímavé miesto.

Skalka

Vašu záhradu dokáže skrášliť a vytvoriť z nej príjemné miesto napríklad skalka. Tá by mala byť tvorená z polovice kameňmi. Zasadiť si do nej môžete rôzne okrasné dreviny, skalničky, trvalky a iné rastliny. Vhodnou kombináciou dokážete vytvoriť okulahodiace miesto.

Záhradné osvetlenie

Svoju záhradu a terasu zaručene skrášlite pomocou rôznych osvetlení. Tie si viete dať kdekoľvek. Na stromy, k chodníku, na altánok, do skalky, … Pomocou svietidiel tak dokážete vytvoriť čarovnú atmosféru.

Drevené palety + kvetináče

Zaujímavým spôsobom ako skrášliť vaše prostredie v záhrade sú aj drevené palety, na ktoré si umiestnite kvetináčne s rôznymi rastlinami. Môžete si na postavenú paletu umiestniť rôzne bylinky, prípadné ťaháve kvety Paletu s kvetináčmi si môžete umiestniť na plot alebo na stenu domu..

Posuvné zasklenie terasy

Svoj dom môžete rozšíriť o novú oddychovú zónu vďaka zaskleniu terasy. Túto zónu môžete navyše využívať celoročne, teda aj v zime. Stretávať sa tu môžete s rodinou, kamarátmi, deti sa tu môžu hrať, môžete tu s partnerom jedávať romantické raňajky. A to všetko bez sledovania poćasia, keďže tu budete krytý. Sklenené terasy majú teda množstvo výhod.

Romantická atmosféra v záhrade

Chceli by ste svojej záhrade dodať romantickú atmosféru? Dajte si postaviť pergolu. Jej veľká výhoda je, že vás ochráni v prípade dažďového počasia, prípadne ak bude ostré slnko. Môžete tak vonku tráviť čas na čerstvom vzduchu.Odporúčame si zaobstarať hliníkovú pergolu, keďže je bezúdržbová v porovnaní s drevenou pergolou. Ušetríte tak čas a teda aj náklady na jej údržbu. Pergolu si môžete aj ozdobiť rôznymi rastlinami a kvetmi.

Určite odporúčame si dať pergoly na mieru, keďže tie budú vyrobené na mieru presne do vášho prostredia.

Ak máte záujem o niektoré z vyšších sklenených realizácii, neváhajte kontaktovať spoločnosť Sklobau, ktorá je expertom na sklenené realizácie. Kontakt nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *