Čo si nasadiť vo svojej záhrade? Tieto tipy sa vám budú hodiť

Jar klope na dvere a s ňou aj pestovanie rastlín na našej záhrade. Neviete, čo by ste v nej mohli pestovať? Poďme si ukázať! V tomto článku si naše tipy rozdelíme na ovocie, zeleninu, stromy a okrasné rastliny. Začneme ovocím.

Ovocie

V našej záhrade môžeme pestovať rôzne druhy drobných ovocí. A je jedno akú veľkú máte záhradu. Drobné ovocie môžete pestovať aj na veľmi malom pozemku.

Veľmi obľúbeným ovocím, ktoré sa častokrát pestuje na záhrade sú jahody. Na to budete potrebovať kúpiť jahodové sadeniceTie sa ešte delia na rôzne druhy. Jahody môžete kúpiť previsnuté, stálorodiace alebo raz rodiace jahody. Ďalším veľmi obľúbeným drobným ovocím sú ríbezle. Tie sa ešte delia na červené, čierne, stromčekové a kríčkové.

Pestovať môžete aj egreše, ktoré sa delia na stromčekové a kríčkové. Obľúbené je aj pestovanie malín, brusníc, černíc, kiwi, arónie alebo čučoriedok. Tie sa delia ešte na skoré, stredne skoré a neskoré.

V rámci ovocia môžete pestovať aj ovocné stromy. Tie si však štandardne vyžadujú už trochu väčší pozemok, avšak aj keď máte malý pozemok, môžete si tu nasadiť stĺpovité ovocné stromy.

Štandardne sa v rámci ovocných stromov pestujú hrušky. Tie sa delia na letné, jesenné, zimné a ázijské. Môžete pestovať aj marhule, ktoré sa delia na skoré, stredne skoré a neskoré. Obľúbené sú aj jablone. Tie sa častokrát delia na letné, zimné a jesenné.

Pestovať môžete aj broskyne alebo nektarinky. Delia sa častokrát na skoré, stredne skoré a neskoré. Obľúbené sú aj ringloty alebo slivky. Tie sa delia na skoré, neskoré a rezistentné. Pestovať môžete aj napríklad čerešne alebo višne (delia sa na skoré, stredneskoré, neskoré, samoopelivé).

Zelenina

V rámci zeleniny môžete pestovať paradajky, cukety, cibuľu, šalát, fazuľu, kaleráby, hrach, zemiaky, špenát, červenú repu a mnoho iných. Vyčleniť si môžete na to určitú časť záhrady alebo si zeleninu môžete pestovať aj v záhonoch.

Okrem toho si môžete pestovať aj rôzne bylinky. Napríklad steviu, bazalku, rozmarín, bobkový list, rukolu, mätu, tymián, pažítku a mnoho iných.

Okrasné rastliny

Nemusíte pestovať len rastliny, ktoré sa dajú jesť. V záhrade môžete pestovať aj rastliny, ktorých hlavný účel bude skrášľovať vašu záhradu.

Nasadiť si môžete rôzne okrasné kríky a dreviny ako napríklad japonský javor, tis, rôzne cédre, borievky, vavrínovce, Magnólie, hortenzie a mnohé iné.

Toto bolo niekoľko tipov na rastliny a stromy, ktoré si môžete na jar nasadiť vo vašej záhrade.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *