Regál na hračky do detskej izby

Zariaďovanie detskej izby by sa malo niesť v znamení pohodlia, praktickosti a funkčnosti. Zabúdať by sa však nemalo ani na dostatok úložného miesta. Toho nie je nikdy dosť, bez ohľadu na to, či vlastníte priestrannú vilu alebo menší útulný byt. Pri zariaďovaní detskej izby by preto určite nemal ostať bez povšimnutia taký špecifický druh nábytku, akým regál na hračky nepochybne je.

Do koča aj do voza alebo skôr do priestoru, či k stene …

Detské regály nemajú ambíciu konkurovať klasickým skriniam. Ich konštrukcia s menšou hĺbkou poličiek ich nepredurčuje na uloženie množstva odevov a odevných doplnkov, ale aj napriek tomu nájdu v detskej izbe široké uplatnenie.

Detské regály na hračky neobyčajne dobre vyzerajú v priestore, kde vytvoria efektnú deliacu stenu, no o nič menej nie sú príťažlivé ani vedľa detského písacieho stola. A ak ste si možno začali myslieť, že to s ich funkčnosťou nie je až také ružové, presvedčia vás o opaku. Do regálov sa dajú naukladať školské pomôcky, knihy, hračky i najrôznejšie dekoratívne predmety.

Keď sa „slabina“ stane silnou stránkou

Problémom nemusí byť ani ich slabina, aj keď my osobne si myslíme, že otvorený priestor regálu nie je nedostatkom alebo spomínaným slabým miestom. Práve naopak. Otvorený regál na hračky umožňuje rýchly prístup k uloženým predmetom. No a to, že je do regálu vidieť môžu deti zužitkovať pri vystavovaní vlastnoručnej tvorby.ˇ

Napokon, ak by predsa len voľne položené drobnosti v regáli niekomu vadili, stále je tu možnosť elegantného riešenia. Odkladacie boxy rôznych farieb sa postarajú o potrebnú pestrosť detskej izby i o uloženie detských pokladov, tak aby ich v poličkách regálu nebolo vidieť. Boxy však často nie sú vôbec potrebné, pretože niektoré regály do detskej izby sú vybavené otvorenými i uzavretými policami.

Lepšie je raz vidieť, ako dvakrát počuť

Výborným príkladom je drevený regál Pinette, ktorý okrem dvoch uzavretých štvorcových kontajnerov ponúka aj objemnú zásuvkou s komfortným otváraním „Push to open“. Zásuvka sa tak sama otvorí iba po jemnom zatlačení. Regál disponuje poličkami s nadštandardnou veľkosťou, vďaka čomu sa dajú do nich postojačky umiestniť aj rozmerovo vyššie knihy.

Obľúbený je aj biely regál do izby Swing. Široký regál/knižnica umožní dieťaťu odložiť si svoje obľúbené knihy a hračky. Regál disponuje aj 2 zásuvkami, do ktorých môžete odložiť oblečenie vašim deťom.

Detský regál Swing vhodný pre malé deti aj študentov.

Estetika s vysokou funkčnosťou a moderným dizajnom sa spája aj v regáli z kolekcie Lotta.

Drevený regál Lotta reprezentuje regály do detskej izby, ktoré nepôsobia vtieravo, no napriek tomu pútajú pozornosť všade kde ich postavíte. Regál je univerzálny, poteší chlapcov i dievčatá.

V rozprávkach je číslovka tri magická a často používaná, takže aj my sa do tretice pozrieme na inšpiratívny drevený regál Nomi, ktorý je určený najmä pre menšie deti. Drevený regál Nomi pomôže raz a navždy skoncovať s neporiadkom, no okrem toho má tvar domčeka, takže deti sa pokojne môžu zahrať na rozprávku O troch prasiatkach. Na rozdiel od domčeka prasiatok môže byť domček – regál pripevnený aj na stenu, čiže scenár z rozprávky sa nezopakuje.

Prečítajte si tiež:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *