Ako si vybrať ten správny koberec do spálne

Zariaďujete spálňu alebo premýšľate nad jej zútulnením? Koberec je kľúčovým prvkom na dosiahnutie maximálneho pohodlia. Ako si správne vybrať? Máme pre vás zopár užitočných tipov.

Koberec je funkčným doplnkom, ktorý zlepšuje akustiku v miestnosti, tlmí hluk pri chôdzi, poskytuje tepelnú izoláciu. Vďaka svojmu materiálu a štruktúre je príjemný na dotyk. A ako štýlový doplnok vizuálne obohacuje priestor určený na spánok a relax. Výber koberca však nie je vždy jednoduchý, ale treba ho starostlivo zvážiť, aby vám čo najlepšie a najdlhšie poslúžil. Na čo sa pri kúpe koberca do spálne zamerať? Poradíme vám.

Zlaďte so štýlom spálne

Pri výbere koberca sa riaďte tým, v akom štýle a farbách je vaša spálňa. Koberec by mal ladiť s ostatnými doplnkami, akými sú závesy, osvetlenie, nočné stolíky, skrinky, komody, v neposlednom rade posteľ. Mal by vytvárať spolu s nimi harmonický celok. Preto, ak je vaša spálňa v minimalistickom štýle, asi orientálny koberec nebude tá správna voľba. Skôr sa poobzerajte po kobercoch z prírodných materiálov a v neutrálnych farbách. V modernom štýle spálne vynikne koberec s geometrickými vzormi alebo abstraktnými prvkami. Nezabúdajte ani na pravidlá farebnosti. Svetlé kúsky opticky zväčšia priestor a tmavé naopak, ale za to dokážu vniesť prvok elegancie do priestoru. Aj na tvare záleží! Ak potrebujete zjemniť ostré hrany v priestore, vyberte si okrúhly či oválny tvar koberca.

Prispôsobte rozmerom

Pri výbere koberca sa zamerajte na veľkosť a rozmery vašej spálne. Koberec by mal byť umiestnený pod celou plochou postele a mal by vyčnievať po okrajoch približne 60 cm. Chcete nechať vyniknúť podlahu a zároveň sa ráno po prebudení dotknúť bosými nohami najprv koberca? Potom siahnite po behúňoch, ktoré umiestnite po oboch stranách postele. Pokiaľ potrebujete prispôsobiť veľkosť koberca vašim potrebám alebo máte neštandardné rozmery spálne, ideálnym riešením sú metrážne koberce.

Stavte na kvalitu

Investujte do kvalitných materiálov, vďaka čomu vám koberec dlhodobo poslúži. Koberčeky do spálne na krasnekoberce.sk sú garanciou kvality. Všímajte si spracovanie a povrchovú úpravu koberca, ktorá je dôležitá z hľadiska odolnosti a údržby. Nezabúdajte na pravidelné vysávanie a čistenie, vďaka čomu si váš koberec zachová dlho dokonalý vzhľad. Prihliadajte na to, že rôzne materiály majú rôzne vlastnosti, preto aj údržba koberca z prírodného materiálu sa bude líšiť oproti údržbe koberca zo syntetického materiálu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *