Módne doplnky zimného oblečenia – čo si vybrať?

Zimná móda je dosť komplikovaná. Keď je vonku mráz, každý sa musí dobre pripraviť na odchod z domu. Preto je veľmi dôležité mať k oblečeniu tie správne doplnky, vďaka ktorým bude každá – aj každodenná – štylizácia vyzerať skvele. Aké módne zimné doplnky by ste si mali vybrať, aby ste vyzerali dobre každý deň?

Rukavice

Rukavice sú doplnkom, po ktorom sa oplatí siahnuť už na jeseň. Často sa stáva, že októbrový alebo novembrový chlad je taký štipľavý, že bez dobre zvolených rukavíc sa mimo vykúrených miestností cítiť príjemne.

Treba však pamätať na to, že ruky veľmi potrebujeme a hoci obyčajné rukavice účinne zahrejú prsty, no sú aj nepraktické. Preto stoja za zváženie dámske kožené rukavice, ktoré sú štýlové a na rozdiel od modelov z bavlny či akrylu sa nešmýkajú. To znamená, že v nich môžete pevne držať madlo električky alebo volant auta.

Niektoré rukavice je možné použiť aj s dotykovými zariadeniami. Vďaka tomu si ich nemusíte vyzliekať, aby ste mohli prijať hovor alebo prečítať SMS. Štýlové dámske rukavice môžu byť perfektným doplnkom vášho šatníka. Najpopulárnejšie sú modely vyrobené z čiernej kože. Ide o klasickú ponuku, ktorá sa už veľa rokov teší veľkej obľube. Čierne rukavice sú univerzálne a hodia sa prakticky do každého šatníka.

Zaujímavou propozíciou však môžu byť rukavice v rôznych farebných variantoch – od béžovej, cez červenú, gaštanovú či tyrkysovú. V móde sú všetky najbláznivejšie farby, môžete ich teda zaviesť do svojho zimného šatníka v podobe rukavíc.

Dobre zvolená čiapka

V zime sa oplatí nosiť čiapku. Veľa osôb nemá rado pokrývky hlavy vzhľadom na to, že im ničia účes a časom prispievajú k tomu, že sa im vlasy mastia. Nemali by ste však zabúdať, že cez hlavu uniká veľa tepla. Preto by ste mali pamätať na nosenie čiapky.

Našťastie je dnes dostupné veľké množstvo módnych a súčasne estetických modelov. Takže sa dajú ľahko zladiť do rôznych štylizácií. V súčasnej dobe sú veľmi módne čiapky typu beanie. Majú predĺžený tvar, čo znamená, že materiál tesne prilieha k hlave len vo výške lemu.

Druhým módnym modelom sú jednoduché vlnené čiapky zdobené brmbolcom. Módne sú najmä tie vlnené v rôznych farbách. Dobre viditeľný, hustý steh nenechá nikoho na pochybách, že boli vyrobené ručne a zároveň je veľmi zaujímavým detailom.

Niekedy sa tieto čiapky predávajú v súpravách so zodpovedajúcimi šálikmi. Veľkou výhodou takýchto súprav je, že nemusíte sami hľadať šálik, ktorý bude vyzerať dobre s konkrétnou čiapkou. Oba tieto doplnky sa zároveň nosia blízko seba, preto musia k sebe ladiť a v duete vyzerať dobre. Pri nákupe jednotlivých položiek sa oplatí venovať pozornosť ich štruktúre a farebnosti. Ak sa zhodujú, čiapka a šál k sebe budú pasovať.

Doplnky na dokončenie štylizácie

Veľké kabelky, štýlové šáliky, teplé kožené topánky – každý z týchto doplnkov dokáže dodať charakter každej štylizácii. Vsaďte na jeden výrazný farebný akcent alebo zaujímavý vzor. V zime sú dobré aj slnečné okuliare a ako všetci vieme, veľké slnečné okuliare vyzerajú vždy štýlovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *