Aplikácia na návrh interiéru domu – 6 tipov na tie najlepšie

Plánujete rekonštruovať byt, vymeniť nábytok či maľovať? Či už svoje rozhodovanie necháte na profesionálov alebo sa spoliehate na seba, užitočným pomocníkom vám bude aplikácia na návrh interiéru, s ktorou ľahko zariadite každú miestnosť v byte.

Mobilné aj webové online aplikácie sú jednoduché na ovládanie, ľahko dostupné a v niektorých prípadoch dokonca aj zadarmo. Nájdete v nich možnosti pre 3D vizualizáciu, nákres interiéru a množstvo inšpiratívnych obrázkov, ktoré vám pomôžu pri malých aj veľkých prerábkach či zmene interiérových doplnkov, nábytku a ďalších prvkov.

Niektoré aplikácie nájdete v knižniciach Google Play aj v AppStore. Je dobré, ak si budete aplikáciu vyberať podľa toho či používate Android alebo iPhone. Niektoré aplikácie na návrh interiéru totiž neponúkajú možnosť pre obe operačné systémy.

Prejsť na drevko.sk

Pozrite si tie najlepšie hodnotené aplikácie na návrh nového interiéru, nech už váš dom stojí alebo sa ešte len chystáte váš projekt rodinného domu realizovať.

1. Planner 5D

Aplikácia je k dispozícii pre Windows, Android, iOS a Mac OS. Program si môžete jednoducho stiahnuť do počítača, telefónu tabletu, alebo navrhujete priamo online na stránke úplne zadarmo. Jedinou podmienkou na začiatku je zaregistrovať sa a ihneď sa z vás stáva profi návrhár vlastného interiéru.

Ide snáď o najlepšie vyzerajúci program pre domáci dizajn. Vytvoriť si návrh vo vizualizácií 2D, 3D a HD je možnosťou, ktorá zaujme aj začiatočníka. Aplikácia Planner 5D je vhodná pre ľudí, ktorí potrebujú rýchly návrh interiéru. Ponúka používať farby a textúry podľa vlastného výberu.

Program s viac ako 4000 druhmi nábytku ponúka aj možnosť zdieľať vaše návrhy s priateľmi. Presvedčí vás najma hodnotenie 4,8 hviezdičiek z 5 a viac ako 10 miliónov stiahnutí.

2. Houzz – Home Design & Remodel

20 miliónov fotografií interiérov a exteriérov domácností vo vysokom rozlíšení, viac ako 400-tisíc recenzií a pridelený počet 4,6 z 5 hviezdičiek. Aplikácia vás prekvapí hotovými návrhmi interiéru, ktorými sa môžete inšpirovať. Ak vás zaujíma konkrétnejšie rozostavanie nábytku, alebo to ako jednotlivé komponenty a prvky spolu ladia, vyskúšajte Houzz.

Rozsiahly katalóg dizajnového nábytku je vynikajúcou možnosťou, ako si jednoducho a rýchlo predstaviť novú obývačku, kuchyňu, spálňu či detskú izbu. Aplikácia obsahuje nadčasový a moderný nábytok, ktorý osvieži každý interiér. Je k dispozícií pre Android a iOS.

Ocenená aplikácia bola v roku 2016 vyhlásená za najlepšiu aplikáciu roka a získala ocenenie Google Play Awards. Vyniká najmä možnosťou využitia fotoaparátu, s ktorým si viete každý kus nábytku predstaviť u vás doma. Tovar z katalógu je možné aj zakúpiť no len na území Spojených štátov amerických, podobný produkt sa vám však určite podarí nájsť aj na Slovensku.

3. MagicPlan

Stačí vám tablet či telefón a môžete navrhovať. MagicPlan umožní navrhovať pomocou fotoaparátu. Stačí jednoducho nasnímať miestnosť a aplikácia sa už postará o vytvorenie pôdorysu, do ktorého môžete vkladať jednotlivé prvky a komponenty ako nábytok, podlaha okná a ďalšie. Pri zariaďovaní môžete zadať aj výšku stropu či prekážky, ktoré sa v miestnosti nachádzajú.

Ani táto aplikácia sa netají množstvom spokojných užívateľov. Má ich viac ako 18 miliónov, ktorí ju ocenili počtom 4,4 z 5 hviezdičiek. Aplikácia je zadarmo, niektoré funkcie sa odblokujú až po výbere z platených verzií. Patrí tu napríklad exportovanie JPG, PDF a ďalších súborov.

Veľkou výhodou je aj laserový merač, ktorý sa spustí po pripojení k Bluetooth. Do miestnosti si môžete dopĺňať vlastné objekty na mieru, v ponuke sú aj 3D prehliadky. Aplikácia je k dispozícií na Google Play a v AppStore.

4. Sketchup

Aplikácia na návrh interiéru Sketchup patrí k jednej z najpoužívanejších programov na 3D kresbu. Nenáročný program aj pre užívateľov začiatočníkov zaistí pohodlné navrhovanie interiéru v pohodlí domova. Obľubujú ho aj architekti, interiéroví dizajnéri a inžinieri.

Program ponúka bezplatné používanie, navyše sa v ňom naučíte aj základy 3D modelovania. Sketchup bezplatná verzia je vhodná pre začiatočníkov, zatiaľ čo tá profesionálnejšia je vybavená detailmi stavebníctva, strojárstva, architektúry.

Aplikáciu môžu užívatelia používať online na webe. Jediné, čo potrebujete k Sketchup Free je internetové pripojenie. Výrobcovia ponúkajú možnosť použitia Sketchup Pro v 30-dňovej bezplatnej skúšobnej verzii.

5. Floor planer

Vďaka aplikácií Floor planer si viete vytvoriť pôdorys interiéru v byte. Aplikácia umožňuje navrhnúť interiér v 2D a 3D rovine, aj bez sťahovania akéhokoľvek softweru. Jej výnimočnou vlastnosťou sa stáva schopnosť dokonalo odprezentovať a naplánovať pôdorys. Po jeho navrhnutí si viete režim prepnúť na 3D a priestory si viete vybaviť doplnkami a nábytkom.

Floor planer ponúka nástroje na kreslenie pôdorysu, do ktorého neskôr môžete vložiť okná, dvere a ďalšie prvky. Viac ako 150 000 položiek v 3D môžete jednoducho vložiť do svojho plánu. Svoje návrhy môžete zdieľať s ostatnými a tak navrhovať interiér spoločne.

6. ColorSnap Visualizer – Sherwin – Williams

Vytvorte si vlastný návrh farieb, ktoré sa budú nachádzať v novom interiéry. Neviete si predstaviť ako budú na stenách vyzerať farby po ktorých túžite? Aplikácia ColorSnap vám umožní pozrieť sa nato, ako bude reálne vyzerať vaša stena v obývačke, kuchyni spálni a ďalších miestnostiach.

Okrem toho je aplikácia schopná vytiahnuť z obrázka a fotografie všetky farby a zaradiť ich do farebnej palety. Následne ju vie aplikovať do vášho interiéru. Aplikáciu stiahnete na Google store alebo APP store.

Týchto 6 aplikácií vám pomôže vedieť si predstaviť zariadený každý kúsok vo svojom byte. Aj bez dizajnéra tak zvládnete návrh svojho interiéru na jednotku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *