Aplikácia na návrh záhrady a záhradky – 5 tipov na tie najlepšie

Záhrada je miestom oddychu, pokoja a príjemnej atmosféry. Je dôležité, aby spĺňala všetky funkcie pre prežitie ničím nerušených chvíľ. Ak stojíte na prahu rozhodovania, ako by mala vaša budúca záhrada vyzerať a neviete si poradiť, siahnite po aplikáciách, ktoré vám v tom pomôžu. Vďaka nim sa aj navrhovanie záhrady stane radosťou. 

Webové aj mobilné aplikácie, nájdete v mnohých prípadoch zadarmo. Jednoducho ich nainštalujete do svojho telefónu, tabletu, počítača a nájdete v nich všetko potrebné pre dokonalé plánovanie budúcej záhrady. Aplikáciu si vyberajte podľa toho, či používate Android alebo iPhone.

Niektoré aplikácie na návrh záhrady sú dostupné vknižniciach Google Play aj v AppStore alebo priamo na webových stránkach. Pokiaľ vám pri verziách dostupných zadarmo nebude stačiť ponúkaný balíček, máte v niektorých prípadoch možnosť zakúpiť si plnú verziu, v ktorej nájdete viac možností, užitočné rady či databázu rastlín. Pozrite si najlepšie aplikácie na návrh záhrady.

Prejsť na drevko.sk

1. myGarden

Naplánovať si záhradu svojich snov, môže byť omnoho ľahšie ako sa zdá. Bezplatný plánovač záhrady myGarden od Gardeny je online nástrojom, vďaka ktorému si viete ľahko, jednoducho a kreatívne nakresliť a naplánovať záhradu. Online plánovač myGarden vás hneď nasmeruje k tomu, ako doň vložiť veľkosť a tvar pozemku a ako pomocou neho plánovať.

Prvým krokom po navštívení online plánovača je vytvorenie pôdorysu záhrady. Nakresliť si ho môžete sami, alebo si pomôcť s predpripraveným tvarom. Výhodou plánovača je možnosť použitia vzorových záhrad, ktoré v ňom nájdete.

Online plánovač ponúka široký výber stromov, kvetín, bazénov, plotov a záhradnej techniky, vďaka ktorým si budete môcť vedieť predstaviť, ako bude záhrada vyzerať. Samozrejmosťou je aj náhľad a celkový rozpočet a automatický návrh zavlažovania, ktorý vám plánovač ponúkne.

2. Garden Planner 3

Plánujte si nie len výsadbu zeleniny a ovocia, ale aj okrasnú záhradu. V tomto prípade ide priamo o plánovanie cez program pre Windows alebo macOS. Plánovať v ňom môžete celú záhradu od pestovania až po relaxačnú a zábavnú časť. Program Garden Planner 3 si môžete vyskúšať na priamo na webe, v prípade záujmu si program môžete nainštalovať do počítača a svoje návrhy si ukladať.

Nástroj na návrh záhrady obsahuje prvky na vytváranie chodníkov, ohrád, rybníkov, jazierok, ale aj rastliny. Objekty môžete neustále otáčať a meniť a vybrať sa dá aj podklad. Vďaka nastaveniu tieňa si môžete podľa polohy určiť rozloženie a umiestnenie objektov. Plán záhrady si neskôr môžete exportovať ako obrázok vo formáte PNG či JPEG.

3. GrowVeg

Pokiaľ hľadáte aplikáciu na návrh záhrady z pohľadu pestovania, siahnite po aplikácií GrowVeg, ktorá je dostupná na webe a aj pre zariadenia s operačným systémom iOS. Webová verzia vyžaduje Adobe Flash Player.

Či už chcete pestovať ovocie, zeleninu alebo okrasné rastliny, aplikácia GrowVeg vám pomôže dokonale zorganizovať novú záhradu. Má v zbierke až 250 druhov zeleniny, kvetín, ovocia, byliniek, o ktorých je detailné rozpísanie informácií. O každej rastline sa dozviete ako, kedy a s čím ju najlepšie pestovať. Súčasťou aplikácie sú texty, obrázky aj videá.

Stránka je naozaj dobre prepracovaná a postará sa napríklad o to, aby ste nezabudli poliať vašu záhradu. Tiež zisťuje v akom podnebnom pásme ste a či vo vašej lokalite mrzne alebo nie.

V aplikácií si môžete rozplánovať plodiny a zeleninu podľa obdobia, kedy ich budete sadiť. Taktiež si pri každej rastline môžete určiť špecifický druh a obdobie, kedy ju chcete vysádzať. Aplikácia pre náročných aj menej náročných užívateľov, je považovaná za najkomplexnejšiu aplikáciu na návrh pestovateľskej záhrady.

4. FlowerChecker

Aplikácia FlowerChecker k určovaniu rastlín je výborným pomocníkom pre skúsených záhradkárov aj začiatočníkov. Jednoducho odfotíte rastlinu (mech, huby, lišajník) a pošlete ju odborníkom na vyhodnotenie. Identifikáciu nevykonáva počítač, ale ľudia, preto sa za každú fotografiu platí.

Platíte však vtedy, keď odborníci rastlinu identifikujú. Odpoveď sa k vám dostane obvykle do hodiny. V prepočte stojí aplikácia 1 euro – za túto cenu máte predplatené určenie troch rastlín. Za každé ďalšie identifikovanie rastliny sa platí v prepočte 0,70 eur. Mobilná aplikácia je určená pre platformy Android i iOS.

5. Gardroid

Chceli by ste začať pestovať, no neviete ako na to? Mobilná aplikácia Gardroid pomôže vypestovať vlastnú zeleninu vhodnými informáciami o pestovaní a ďalších kultivačných metódach rôznej zeleniny. Aplikácia pre pre Android vám poskytne informácie o pestovaní rôznych druhov zeleniny, vhodnom období vysádzania aj správnej techniky pestovania.

Aplikácia je zadarmo, priplatíte si len pri prémiovej verzii Gardroid – Premium. Moderná aplikácia umožňuje určiť pravdepodobný deň zberu pre každú rastlinu do vášho kalendára, takže si budete môcť vychutnať vždy čerstvé plody.

Týchto 5 aplikácií na návrh záhrady pomôže profesionálom aj začiatočníkom pri navrhovaní okrasnej aj pestovateľskej záhrady. Jednoduchým spôsobom si tak môžete vytvoriť záhradu snov, v ktorej budete relaxovať, pestovať a najmä čerpať energiu.

Prečítajte si tiež:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *